image_pdfimage_printچاپ

مسئله مهم این است که آیا این برنامه‌ها در مدت زمان باقیمانده دولت دوازدهم قابلیت اجرا می‌تواند داشته باشد؟ در ادامه به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

شمایی کلی از سوابق علمی و اجرایی دکتر فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصاد و دارایی:

wikibank24.com

 

در ابتدا نیاز است که اهم برنامه‌های وزیر اقتصاد و دارایی را تشریح کنیم، وزیر در کمیسیون مجلس و صحن علنی مجلس در تاریخ ۵/۸/۱۳۹۷ به صورت کلی موضوعات زیر را مورد اشاره قراردادند:

 

فرهاد دژپسند:

سرمایه گذار باید احساس امنیت کند، وجود امنیت یک بحث است و احساس امنیت بحثی به مراتب مهم تر، در اولین گام لایحه تامین امنیت سرمایه گذاری تدوین می‌شود.

 

  • تشکیل هسته‌های اندیشه‌ورزی، شامل دانشگاه‌ها، بخش خصوصی و نمایندگان مجلس؛
  • سرمایه اجتماعی راه‌حل برون رفت از جنگ اقتصادی؛
  • استفاده از برنامه‌های گذشته همچون طراحی برنامه اقتصاد بدون نفت در دهه ۷۰؛ در گذشته توانستیم برنامه تحقق عدالت اجتماعی را تدوین کنیم.
  • ارتباط نظام مالیاتی و گمرکی با بنگاه های تولیدی ایران که نیازمند بهبود فضای کسب و کار؛
  • تامین مالی از برنامه‌های اصلی است که پیش از همه باید نظام بانکی اصلاح گردد که از طریق کاهش مطالبات معوق، شرکت‌داری و اموال مازاد بانکها می‌تواند صورت پذیرد که می‌تواند منجر به افزایش اعطای تسهیلات گردد.
  • تاکید بر هدایت جریان نقدینگی به سمت بخش های تولیدی و حرکت به سمت اقتصاد هوشمند؛
  • سرمایه گذار باید احساس امنیت کند، وجود امنیت یک بحث است و احساس امنیت بحثی به مراتب مهم تر، در اولین گام لایحه تامین امنیت سرمایه گذاری تدوین می‌شود.
  • گمرک باید اصلاح و بازسازی شود. گمرک نیاز به مکانیزه و الکترونیکی شدن دارد.
  • خصوصی‌سازی باید جدی‌تر دنبال شود. بخش خصوصی نباید یار دوازدهم دولت باشد، بلکه بایدشریک دولت در اقتصاد باشد. خصوصی‌سازی فقط به معنای واگذاری نیست، بلکه باید بستر را برای فعالیت بخش خصوصی فراهم کنیم.
  • بحث مهمتر برای کارآمدی وزارت امور اقتصاد و دارایی شایسته سالاری است، حکمرانی خوب جزء با شایسته سالاری صورت نمی‌گیرد و کسانی که بر کرسی تکیه زده‌اند باید اراده قوی داشته باشند.

                                   

دژپسند در تدوین پنج برنامه از برنامه‌های پنجساله توسعه اقتصادی کشورنقش داشته و ادعا نموده که قانون برنامه ششم توسعه قوی ترین و کامل ترین برنامه توسعه اقتصادی کشور بعد از انقلاب است.

 

پیشتر گفته شد، دژپسند از گمرک گرفته تا بانک مرکزی و خزانه و سرمایه‌گذاری و سایر سازمان‌های و نهادهای مرتبط و زیرمجموعه را مورد توجه قرار داده است. البته با توجه به تخصص و سوابق اجرایی ایشان که از گذشته تاکنون به نوعی در ارتباط مستقیم با برنامه‌های توسعه کشور شرکت داشتند و در سازمان برنامه و بودجه نیز فعالیت اجرایی داشتند و همچنین به صورت آکادمیک مسایل علمی را مورد توجه قرار داده، می‌توان انتظار داشت که مدیریتی برگرفته از علم و عمل در سرلوحه کار خود قرار دهد. اما آنچه مسلم است این است که برخی از کارها همچون مکانیزه نمودن و الکترونیکی نمودن برخی محمل‌ها از قبیل گمرک یکی از کارهایی است که جای تأمل بسیار دارد چون از طرفی مراجع قدرت بسیاری از نبود این سیستم استفاده نموده و فسادهای کلان و دور زدن قوانین را انجام داده که به شدت با وضع سیستم الکترونیکی در این بخش مخالفت و لابی‌های مربوطه را انجام خواهند داد. آیا ایشان توان مقابله با لابی و قدرت این افراد را دارند؟ باید دید در آینده چه می‌شود.

موضوع دیگری که محل اعراب دارد این است که اصلاح نظام بانکی را مدنظر قرار دادند که البته در حال حاضر قانون پولی و بانکی کشور بازنگری و اصلاحیات مرتبط انجام شده آیا صرفاً این اصلاحیات می‌تواند کمک حال صدرات ایشان در وزارتخانه مربوطه را بنماید باز باید منتظر ماند که این قانون چه میزان جامع و کامل نگارش شده و اینکه اجرا شدن آن به مراتب مهم‌تر است.

 

علاوه بر این‌ها، در برنامه‌های وزیر به خصوصی‌سازی اشاره شده که از زمان تصویب قانون خصوصی‌سازی که بیش از یک دهه می‌گذرد و در حال اجرایی شدن است به صورت عملی تأثیر آنچنانی در وضعیت کسب و کار و کشور مشاهده نمی‌شود چون در اجرا بسیار ضعیف عمل گردیده که تا آنجا که در گفتگوی عامه به خصولتی اشاره می‌شود نه خصوصی چرا که سیطره دولت همچنان بر آن سایه انداخته و توان رخت بستن لایه پیشین خود را ندارد. به نظر می‌رسد ایشان باید در برنامه‌های خصوصی‌سازی و اجرای آنها بیشتر توجه نماید تا اثرات آن در جامعه نمایان گردد.

 

در جوامع توسعه یافته یکی از اصول زیربنایی حرکت در راستای توسعه توجه اکید بر تفکر و اندیشه و شایسته سالاری نیروی کار است.

 

نکته قابل توجهی که ایشان مدنظر قرار داده‌اند موضوع اندیشه‌ورزی و شایسته‌سالاری و توسعه انسانی است که به نظر در جوامع توسعه یافته یکی از اصول زیربنایی حرکت در راستای توسعه توجه اکید بر تفکر و اندیشه و شایسته سالاری نیروی کار است. هر جایی به این موارد توجه نموده‌اند به سرعت نتیجه آن مشاهده گردیه است زیر تا زمانی که در اندیشه صحت موضوع بررسی نگردد در عمل نمی‌توان انتظار داشت که صحیح و درست اجرا شود. با این وصف، به نظر می‌رسد وزیر اقتصاد با مدنظر قراردادن این موضوع قدمی جلوتر از سایر وزرای گذشته برداشته و انتظارات را بیشتر نموده که بایست منتظر ماند و اقدامات عملی ایشان در واقعیت صدراتشان را مشاهده نمود و عملکرد را مودر بررسی قرار داد.

در نهایت می توان گفت، همه شواهد و گذشته ایشان حاکی از آن است که با توجه به سوابق گذشته می‌توان انتظار داشت، چنانچه اجاعی از سوی سایرین و مراجع قدرت صورت گیرد وزیر بتواند به برنامه‌های خود جامعه عمل بپوشاند و وضعیت اقتصادی و آتی نیز بهتر گردد. اما همیشه برنامه‌ها فرای واقعیات نگارش می‌شود و در عمل آن چیزی نبوده که در تئوری تدوین و نگارش شده است. با این حال امیدواریم که ایشان حداقل انحراف از برنامه‌هایشان را داشته باشند و به بیشتر آن‌ها عمل نمایند.

 

استفاده از مطالب ویکی بانک ۲۴ با ذکر منبع بلامانع است.