image_pdfimage_printچاپ

 دوره­های صندوق بین‌المللی پول، رایگان

 

یکی از ابزارهای کمک­های فنی صندوق بین‌المللی پول، ارائه آموزش­هایی با هدف ارتقاء سطح آگاهی و توان مدیریتی کشورهای عضو است که ممکن است در زمینه­های مختلفی مانند سیاست‌های مالی، سیاست‌های پولی، بهبود روش‌های آمار دهی و تنظیم و تدوین مقررات مالی و اقتصادی ارائه شود.

یکی از اصلی­ترین گروه­های هدف آموزشی این صندوق، بانک­های مرکزی کشور­های عضور و کارکنانشان است. این دوره­ها تا قبل از شیوع و همه گیری ویروس کرونا، به‌صورت حضوری برگزار می­شد. صندوق عناوین دوره­های خود را برای بانک­های مرکزی ارسال و بانک­های مرکزی به فراخور نیاز،‌ افرادی را برای شرکت در این دوره­ها معرفی می­کردند.

این دوره­ها به­صورت کاملاً رایگان بوده و محدودیتی برای حضور در آن­ها وجود ندارد. این آموزش­ها با حمایت مالی دولت ژاپن برقرار شده است.

برای شرکت در دوره­های صندوق بین‌المللی پول، سه روش پیشنهاد می­شود:

IMF ONLINE LEARNING

شما می‌توانید با ورود به سایت صندوق بین‌المللی پول، بخش آموزش­های آنلاین و در دو قسمت مقامات دولتی و اعضای عمومی از دوره­های مختلف ارائه شده توسط صندوق استفاده کنید.

می­توانید از این لینک کمک بگیرید.

https://www.imf.org/external/np/ins/english/learning.htm

استفاده از کانال یوتیوب صندوق

برخی از فیلم­های آموزشی کوتاه یادگیری خرد و هدفمند صندوق، در کانال یوتیوب آن­ها قابل مشاهده و استفاده است.

می­توانید از این لینک کمک بگیرید

https://www.youtube.com/channel/UCrSr-v_sSH6MXBopw5VUAUQ

سایت EDX

برخی از دوره­های صندوق از طریق سایت EDX که توسط دانشگاه‌هاروارد و مؤسسه فناوری ماساچوست تأسیس شده، به‌صورت کاملاً رایگان برای کاربران قابل استفاده است. در این سایت با پرداخت ۲۵ دلار به شما گواهی پایان دوره نیز ارائه می شود.

می­توانید از این لینک کمک بگیرید.

https://www.edx.org/school/imfx